مروری بر روش های علمی در ارزیابی محیطی (قسمت اول)
ساعت ۱:٢٠ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٩/٦/٢٦   کلمات کلیدی:

هنگامی که شما درمورد پیاده سازی یک سیستم RFID دریک انبارو یا یک مرکزتوزیع
  می اندیشید،ازجمله موارد نگران کننده،ممکن است حرکت سریع یک جرثقیل ویا واکنش های غیرمعقول یک کارگر عصبانی در انبار را تجسم کنید در صورتیکه مهمترین عامل در ایجاد اخلال در یک سیستم
RFID اختلالات الکترومغناطیسی محیطی[1]است.                   
این
AEN مزاحم شامل امواج مغناطیسی و الکتریکی ای است که وسایل الکتریکی موجود در محیط آنها را ایجاد کرده و در فضای اطرافشان انتشار[2]می دهند. در یک انبار نمونه و یا مخزن نگهداری کالای یک فروشگاه که شامل انواع نقاله ها، درب های الکترونیکی ، ماشین های دسته بندی[3] و بسته بندی، پویشگرهای مادون قرمز[4]،سیستم های اعلان خطر با کمک شناسه های حسی[5]، سیستم های مکان یابی بلادرنگ[6] و بسیاری از وسایل الکتریکی تولید کننده امواج الکترومغناطیسی مزاحم است؛ به راحتی می توان فهمید که چگونه این امواج سراسر محیط عملیاتی مارا پر کرده اند.

با توجه به اینکه امواج تولید شده با سیگنال های فرکانس رادیویی وسایل و تجهیزات سیستم های RFID در یک طیف قرار دارند ،شما با مساله تداخل امواج [7]روبرو هستید.این تداخل امواج به شدت بر روی شبکه RFID شما تاثیر می گذارد ، همانطوری که سیستم پـیاده سازی شـده RFID شـما نـیز بر روی سیـستم های موجـود در محیط تاثیر منفی می گذارد.[1] Ambient Electromagnetic Noise (AEN)

[2] Propagate

[3] Sorting Machine

[4] Infrared Scanners

[5] Alarm Motion Detectors

[6] Real-Time Location Systems

[7] Signal Interference


 
در جواب یکی از دوستان
ساعت ۱٢:٥٢ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٩/٦/٢٦   کلمات کلیدی:

چندی پیش وقتی وبلاگم رو چک میکردم دیدم یکی از دوستان برام کامنت گذاشته بود که: "مطلب جدیدی نداری؟ همه صفحه یه جوره!!"

و اما در جواب این دوست نازینم باید عرض کنم که من دینم رو به جامعه علمی RFID کشورم ادا کردم ...دیگه چه توقعی از من داری؟ خداییش خودت حالشو داری بیای یه مجموعه کوچولو مثل همینی که هست رو فراهم کنی و به جای انتقاد کردن ...یه خدمتی به هموطن های عزیزمون بکنی ؟
هر چی که لازم بود توی کتاب گردآوری شده ...حداقل نه برای کتاب ..حداقل برای کمک به محرومین کشور خودمون هم جنابعالی حاضر نیستید این کتاب روفراهم کنید...همش دنبال مطالبه مفتکی و کپی و پیست کردن از سایت های دیگران هستی !!! می خوای چیو ثابت کنی دوست خوبم ...می خوای بازهم فریاد بزنی و به من و بقیه یاد آوری کنی که ما متاسفانه نه به لحاظ اقتصادی و .... بلکه به لحاظ فرهنگی هم جهان سومی و عقب مونده هستیم !!!!

یکی نیست به ایشون بگه ...تو چه مطلبه جدیدی داری "مصرف کننده نهایی"

توی کشوری که با ین همه مشکلات داره دست و پا میزنه ...به جای اینکه یه دلگرمیه خشک و خالی به هموطنانت بدی بازهم داری انتقاد الکی میکنی؟!؟!؟!؟
پس از 5 سال کار توی این زمینه به غیر از جلسات دولتیو غیر دولتی که وقت گیر بوده و هیچ پروژه ای ازتوش درنیومده ...هیچ خبری ندارم
همیشه روال این بوده که من و امسال من بای یه پروپزال درست و حسابی برای امثال شما که مثلا میگید رابطه دارید و سری توی سرها دارید درست کنیم ....هیچی منتظر فرج آقا امام زمان (عج) بمونیم تا بعدا متوجه بشیم که جنابعالی پروپزال رو به اسم خودت و شرکتت بردی و کلی هم پز دادی  و دست آخر سر من وامثال من رو بی کلاه گذاشتی....
به نظر من RFID در ایران یه افسانه مثل افسانه لیلی و مجنون میمونه که هیچوقت لیلی خانم و موسیو مجنون به کام هم نمیرسن ...اگه برسن هم من و امثال من زنده نیستیم ...یا از گرسنگی مردیم یا داریم توی یه تعویض روغنی پنجری ماشین میگیریم .
حداقل 10 سال طول میکشه تا RFID تو این مملکت جا بیفته که تا اون موقع امثال فناوریهای MFID ,SFID,GFID,MIKHRFID و ...غیره جاشون رو گرفتن ...
ممکنه بپرسید اینا دیگه چه فناوریهای جدیدیه ؟؟؟ در جواب باید به خدمتتون عرض کنم که شما در برابر دوربین مخفی قرار دارید ...فعلا که هیچ خبری از دنیای این فناوری من یکی ندارم ....اگه شما داری ..بسم الله ...بفرمایید تا ما هم یه چیزی یاد بگیریم ...حداقل ذکات علمی که فکر میکنی داری و بده ...
من که ادعایی نداشتم و ندارم ...همه دوستانی که با من پروژه ای کار میکنن اینو میدونن ...یه پژوهشگر ساده و کم سوادم ولی افتخار میکنم که این حداقلی رو هم که با بدبختی زور زدم یادگرفتم رو در اختیار هموطنان خوبم قرار میدم .

 


 
کتاب های مرجع و زبان اصلی RFID
ساعت ۱٢:۳٤ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٩/٦/٢٦   کلمات کلیدی:

سلام
مدتی بود که به دلیل مشغله های کاری فرصتی برای به روز رسانی وبلاگم نداشتم .ولی توی این مدت هم بیکار ننشستم و یک مجموعه خوب از انواع کتاب های مرجع در خصوص فناوری rfid رو برای دوستان خوبم گردآوری کردم که در قالب یک CD به علاقمندان در این خصوص عرضه میکنم :
از RFID HANDBOOK  گرفته تا RFID SECURITY و بسیاری از مقاله های خوب و مفید در این زمینه ....
در صورت تمایل به دریافت این CD ارزشمند می تونید به همون ایمیل کذایی یه درخواست بفرستید تا راهنمایی تون کنم.
موفق و پیروز باشید.
تا بعد